Практичні питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Питання-відповідь
1. Чи має право зареєструвати народження дитини в ДРАЦС бабуся, дідусь, якщо мати дитини в зареєстрованому шлюбі не перебуває?
Відповідь
Відповідно до п.8 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні «державна реєстрація народження провадиться за заявою батьків або одного з них, а в разі смерті батьків або у разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження - за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилась дитина або в якому на цей час вона перебуває.

Державна реєстрація народження дитини відповідно до ч.1 ст. 135 СКУ провадиться лише за заявою матері. У разі смерті матері, а також неможливості встановити місце її народження запис про матір та батька провадиться за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилась дитина.


2. Які документи необхідно подавати батькам для реєстрації народження у пологовому будинку?
Відповідь:
Перелік документів, необхідний для реєстрації народження у пологовому будинку, не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації беспосередньо в органах ДРАЦС. Необхідно надати оригінали документів:
- медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров'я;
- паспорта батьків;
- свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

3. Чи можна отримати свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, особисте свідоцтво про народження на території України не за місцем складання актового запису цивільного стану?
Відповідь:
Відповідно до пункту 2 розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану у такому випадку здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає повторно свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану після безпосередньої перевірки відповідності відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян даним паперового носія актового запису цивільного стану або на підставі підтвердження про це відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем складання актового запису цивільного стану. Свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану видається повторно без підтвердження у разі зберігання актового запису цивільного стану на тимчасово окупованій території України або у районі проведення антитерористичної операції.

4. При державній реєстрації народження дитини вказано власне ім'я дитині, без врахування побажання одного з батьків, чи можливо змінити ім'я дитині?
Відповідь:
Так при державній реєстрації народження власне ім'я дитині зазначається за вказівкою заявника (батька, матері). При державній реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох власних імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить мати і (або)батько. Заяви батьків про виправлення (зміну) власного імені дитини про її народження у зв'язку з тим, що при державній реєстрації народження випадку такому випадку приймаються відділами ДРАЦС не пізніше одного року з дня народження, а заяви про виправлення власного імені в зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження - до досягнення нею 14-річного віку.


Начальник Доманівського районного
відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області
О.М. Хоменко

 

 

Угору