Чи має право зареєструвати народження дитини в ДРАЦС бабуся, дідусь, якщо мати дитини в зареєстрованому шлюбі не перебуває? роз'яснює відділ державної реєстрації актів цивільного стану КАЗАНКІВСЬКОГО
районного управління юстиції у Миколаївській області

 

 


Питання - Чи має право зареєструвати народження дитини в ДРАЦС бабуся, дідусь, якщо мати дитини в зареєстрованому шлюбі не перебуває?

Відповідь : Відповідно до п.8 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні «державна реєстрація народження провадиться за заявою батьків або одного з них, а в разі смерті батьків або у разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження - за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилась дитина або в якому на цей час вона перебуває.
Державна реєстрація народження дитини відповідно до ч.1 ст. 135 СКУ провадиться лише за заявою матері. У разі смерті матері, а також неможливості встановити місце її народження запис про матір та батька провадиться за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилась дитина.

Питання : Хто має право на отримання допомоги при народженні дитини та які документи необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення?

Відповідь: відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім"ям з дітьми» допомогу при народженні дитини має право отримати один із батьків в органах праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Для призначення допомоги при народженні дитини повинні бути надані слідуючі документи: заява встановленого зразку, свідоцтво про народження дитини (оригінал і ксерокопія) , паспорта батьків (оригінал і копія). Крім вищезазначених документів також необхідно відкрити соціальний рахунок у банку і надати реквізити соціального рахунку, для перерахування коштів.

 

 

Угору