Для жителів окупованих територій спрощується порядок отримання свідоцтв про народження або смерть, роз'яснює відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Первомайському району Первомайського міськрайонного управління юстиції у Миколаївській області

Верховна Рада 4 лютого ухвалила Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України» (урядовий законопроект № 3171).
ЦПК доповнено статтею 257-1, в якій визначаються особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України. Нагадаємо, що тимчасово окуповані території визначені ВР - це АРК і окремі райони Донецької і Луганської областей.
Відповідно до прийнятого Закону, заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території може бути подано батьками, родичами, їх представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами цієї території України незалежно від місця проживання заявника.
Також і заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території може бути подано родичами померлого або їх представниками в суд за межами цієї території України.
Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, розглядаються протягом 24 годин з моменту надходження відповідної заяви до суду. Прийняте судом рішення підлягає негайному виконанню.
У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, зокрема, повинні бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про його батьків.
Рішення можуть бути оскаржені в загальному порядку за ЦПК, оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення, або негайно надсилається судом до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження чи смерті особи.
Рішення суду у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеної Верховною Радою України, виконується негайно.
Закон вступить в силу на наступний день після його публікації.
Таким чином українська влада дотримується позиції про невизнання будь-яких документів, які видають окупаційні органи влади. У той же час, прийняті зміни забезпечать можливість для українських громадян отримати легітимні українські документи.

Начальник відділу ДРАЦС
по Первомайському району
О.В. Обертун

 

Угору
Попередження

На сайті ведуться технічні роботи.

Вибачте за тимчасові незручності.

В найближчий час робота сайта буде повністю відновлена