ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРIАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Офіційний сайт
54020, м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107, тел./факс (0512) 47-41-28, E-mail: info@mk.minjust.gov.ua

Інформація про запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля

«Новий сервіс від Міністерства юстиції України -
Електронний апостиль»

З метою підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляється апостиль, в рамках реформування органів юстиції 20 листопада 2015 року в Україні, в тому числі в Миколаївській області, розпочав роботу новий сервіс від Міністерства юстиції України - електронний апостиль, який проставляється на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України.
Раніше близько 120 тисяч громадян, які щороку зверталися до Міністерства юстиції України з питання проставлення апостиля на документах, повинні були 4 рази звернутися до органів юстиції, а саме отримати документи в органах ДРАЦС, потім подати їх до відділу ДРАЦС Головного управління юстиції на проставлення засвідчувального підпису, після чого направити документи до Києва в Міністерство юстиції України на проставлення апостиля або через відділ ДРАЦС, або особисто або через фірми, і нарешті отримати їх.

Суть електронного сервісу полягає в тому, що громадяни за місцем проживання в відділі ДРАЦС можуть подати документи для їх посвідчення електронним апостилем. Ці документи опрацьовуються електронною системою, на них накладається електронний апостиль і ці документи отримуються в тому самому відділі ДРАЦС.
Уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через Електронний реєстр апостилю можуть перевірити автентичність апостилю та оригінальність документу.
На сьогоднішній день до Електронного реєстру апостилю вже під'єднанні 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова, України та інші країни.

 

В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:
- Міністерством юстиції України - на документах, виданих відділами ДРАЦС, на нотаріальних, судових документах та документах бізнесу;
- Міністерством освіти та науки - на документах про освіту;
- Міністерством закордонних справ - на довідках про судимість, про фінансову спроможність та інших офіційних документах.
При цьому на сьогоднішній день лише Міністерством юстиції України запроваджено проставлення електронного апостилю.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 11.11.2015 №2268 в пілотному проекті по впровадженню Електронного реєстру апостилю в Україні приймають участь 340 відділів державної реєстрації актів цивільного стану, в тому числі 13 відділів державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції Миколаївської області, а саме:
- відділ ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області (м.Миколаїв, пров.Кур`єрський,7);
- відділ ДРАЦС Южноукраїнського МУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м.Южноукраїнськ, вул.Дружби народів,31);
- відділ ДРАЦС по місту Вознесенську Вознесенського МРУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул.Шевченко,37 в);
- відділ ДРАЦС по місту Первомайську Первомайського МРУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Первомайськ, вул.Грушевського, 1/40);
- відділ ДРАЦС Очаківського МРУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Очаків, пр.50-річчя Жовтня, 48);
- відділ ДРАЦС Арбузинського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, смт. Арбузинка, вул.Каштанова, 18);
- відділ ДРАЦС Баштанського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Баштанка, вул. Ярослава Мудрого,1);
- відділ ДРАЦС Березанського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, смт. Березанка, вул. Леніна, 27);
- відділ ДРАЦС Березнегуватського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, смт. Березнегувате, пл. Леніна, 1);
- відділ ДРАЦС Врадіївського РУЮ Миколаївській області (Миколаївська область, смт.Врадіївка, вул. Героїв Врадіївщини, 137а);
- відділ ДРАЦС Новобузького РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Новий Буг, вул. Леніна, 61);
- відділ ДРАЦС Новоодеського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Нова Одеса, вул. Леніна, 179);
- відділ ДРАЦС Снігурівського РУЮ у Миколаївській області (Миколаївська область, м. Снігурівка, вул.Чайковського,61).


Прийом громадян з проставлення апостиля відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області проводиться щодня з понеділка по п'ятницю, а саме в понеділок з 8.00 до 15.00 години; у вівторок, середу та четвер - з 8.00 до 17.00 години, в п'ятницю-з 8.00 до 16.00 години; обідня перерва-з 12.00 до 13.00 години.
Прийом громадян відділами державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції Миколаївської області проводиться щодня з вівторка по суботу, а саме в вівторок, четвер та п'ятницю - з 8.00 до 17.00 години, в середу - з 8.00 до 15.00 години, в суботу - з 8.00 до 16.00 години; обідня перерва - з 12.00 до 13.00 години.

Порядок та строки проставлення апостилю на документах.

Заява формується відділом ДРАЦС в реєстрі та направляється до Міністерства юстиції України разом з відсканованими документами та квитанцією про сплату адмінпослуги в день звернення громадянина.

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюється Міністерством юстиції України протягом 2-х робочих днів з дня реєстрації заяви.

У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у разі відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян або виникнення сумніву щодо їх достовірності строку розгляду документів на проставлення апостилю може бути продовжено Міністерством юстиції України до 20 робочих днів.

Отримавши апостиль, який сформовано за допомогою програмних засобів ведення Реєстру у формі електронного документу, працівник відділу ДРАЦС роздруковує його на окремому аркуші паперу формату А-4, пришиває до документу, обов'язково прикріпляє 2 марки апостилю, а саме у пункті 9 штампу апостилю та на місце скріплення документа та аркуша з апостилем.

Документи, подані для проставлення апостилю, видаються заявнику або іншій особі, зазначеній заявником у заяві, на підставі довіреності, наданій такій особі заявником.

Вартість послуги за проставлення апостилю.

Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав:
- для громадян України, іноземців та осіб без громадянства - 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн. за 1 документ);
- для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. за 1 документ).
Плата за надання послуг з проставляння апостиля перераховується до загального фонду державного бюджету.
Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян (наказ Міністерства юстиції «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля» від 18 грудня 2003 року № 161/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції 19 грудня 2003 року за №1197/8518.)


Шановні жителі та гості м. Миколаєва та Миколаївської області!

Працівники відділів ДРАЦС завжди будуть раді допомогти Вам у вирішенні питання щодо належного оформлення документів для їх подальшого використання за кордоном. Для цього Вам не обов'язково їхати до м. Миколаєва. Дане питання Ви можете вирішити звернувшись до відділів ДРАЦС за місцем свого проживання, або до відділу ДРАЦС, який знаходиться ближче до Вашого населеного пункту. Наприклад, жителі Кривого Озера можуть звернутися до відділу ДРАЦС м. Первомайська або Врадіївки, жителі Казанки-до відділу ДРАЦС м. Нового Бугу і т.д.

Для отримання консультацій телефонуйте за номерами відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області 36-81-58, 36-82-35, а також 47-30-26.

 

Наказ Міністерства юстиції України «Про впорядкування відносин з проставлення апостиля та підготовки документів для їх консульської легалізації» від 11.11.2015 № 2268/5
Подробнее: