ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРIАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Офіційний сайт
54020, м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107, тел./факс (0512) 47-41-28, E-mail: info@mk.minjust.gov.ua

Графік роботи державних нотаріальних контор відповідає наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2014 №1066/5 “Про забезпечення організації доступності населення до нотаріальних послуг та поліпшення роботи з надання таких послуг” та наказу Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області від 27.04.2016 № 141/04 «Про забезпечення організації доступності населення до нотаріальних послуг та поліпшення роботи з надання таких послуг», (далі – наказ).

Так, встановлено для працівників державних нотаріальних контор  Миколаївської області  робочий тиждень з вівторка по суботу, з вихідними днями у неділю та понеділок, крім працівників Другої вознесенської, Другої очаківської, Другої первомайської державних нотаріальних контор, для яких установлено робочий тиждень з понеділка по п’ятницю, з вихідними днями у суботу та неділю.

Отже, графік роботи державних нотаріальних контор, крім Другої вознесенської, Другої очаківської, Другої первомайської державних нотаріальних контор наступний:

вівторок – п’ятниця  з 08.00 до 17.00.

субота – з 8.00 до 16.00

середа – з 12.48 до 17.00 – робота з архівом.

обідня перерва – з 12.00 до 12.48.

 

Графік роботи Другої вознесенської, Другої очаківської, Другої первомайської державних нотаріальних контор наступний:

понеділок - четвер  з 08.00 до 17.00.

п’ятниця - з 8.00 до 16.00

середа – з 12.48 до 17.00 – робота з архівом.

обідня перерва – з 12.00 до 12.48.

Пунктом 4 наказу передбачено, що тривалість обідньої перерви 48 хвилин з 12.00 до 12.48, а у багатоскладовій державній нотаріальній конторі встановлено обідню перерву тривалістю 48 хвилин таким чином, щоб держнотконтора працювала без перериву протягом робочого дня.

Окрім того, пунктом 6 наказу  передбачено, що для працівників Першої миколаївської, Другої миколаївської, Третьої миколаївської, п’ятої миколаївської, Першої первомайської державних нотаріальних контор робочий тиждень з понеділка по п’ятницю, тривалість робочого дня – з 8.00 до 17.00 години, а в п’ятницю з 8.00 до 16.00. При цьому завідувачам Першої миколаївської, Другої миколаївської, Третьої миколаївської, п’ятої миколаївської, Першої первомайської державних нотаріальних контор забезпечити чергування одного нотаріуса по суботам відповідно до розробленого графіку на місяць.

Згідно з пунктом п. 8.1 даного наказу завідувач державної нотаріальної контори забезпечує здійснення прийому громадян протягом усього робочого дня (крім годин для роботи з архівними документами).

Прийом громадян щодо надання консультацій, заведення спадкової справи, перевірки документів, наданих для вчинення окремих складних нотаріальних дій (окрім заповітів, довіреностей, засвідчення вірності копій та справжності підпису на документах), здійснюється до обіду, в порядку “живої” черги.

Виняток становлять громадяни віднесені до пільгових категорій, а саме: інваліди І та II груп, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій та учасники АТО, учасники масових акцій громадянського протесту, які постраждали в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року та члени їх сімей (ці громадяни приймаються першочергово).

Після подання всіх необхідних документів та оплати нотаріальної дії, з метою зручності для громадян та уникнення черг, скарг, нотаріусом призначається час для вчинення нотаріальної дії (на другу половину робочого дня).

Після 12.48 щодня виготовляються та видаються документи громадянам, посвідчуються договори та здійснюється державна реєстрація прав власності на нерухоме майно.

Вищезазначені графіки роботи державних нотаріальних контор Миколаївської області розміщено на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області на сторінці «Нотаріат».

Що стосується приватних нотаріусів, то відповідно до частини 10 статті 24 Закону України «Про нотаріат» час прийому громадян приватними нотаріусами повинен становити не менше пяти годин на день і п’ять робочих днів на тиждень за виключенням обставин, за яких нотаріус з незалежних від нього причин не може здійснювати такий прийом. Тому приватні нотаріуси визначають графік прийому громадян відповідно до власних наказів.