ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРIАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Офіційний сайт
54020, м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107, тел./факс (0512) 47-41-28, E-mail: info@mk.minjust.gov.ua

 

 

Аналіз запитів на отримання публічної інформації структурними підрозділами головного управління юстиції за 9 місяців 2012р.

 

За 9 місяців 2012р. до Головного управління юстиції у Миколаївській області надійшло 21 запит на отримання публічної інформації, 19 від фізичних осіб, або об'єднань громадян без статусу юридичної особи та 2 від юридичних організацій.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закону), Указу Президента України від 15.05.2011р. №547 «Щодо питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», наказу Міністерства юстиції України від 08.06.2011р. №1522/5 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Міністерстві юстиції» та наказу Головного управління юстиції у Миколаївській області з питань забезпечення доступу до публічної інформації, відповіді на запити надано протягом 5 робочих днів, згідно ст. 20 Закону.

З питань виконання рішень судів до головного управління надійшло 11 запитів на отримання інформації по виконавчим провадженням, до відділу кадрової роботи та державної служби 3 запити, 2 запити стосовно надання роз'яснення надійшло до сектору правової роботи, правової освіти та обліку законодавства та 4 запит розглянуто сектору державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об'єднань громадян, до відділу ДРАЦС - 1 запит.

Запити, які надійшли на розгляд до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області, стосувались надання інформації про хід виконання виконавчого провадження. Інформація по виконавчому провадженню, не підпадає під публічну, проте протягом 5 робочих днів на всі запити надано змістовну інформацію та відповідні копії матеріалів виконавчого провадження. Заявникам роз'яснено ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», а саме, що сторони виконавчого провадження мають право ознайомлюватись з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії та інше.

До відділу кадрової роботи та державної служби надійшло 3 запити:

- 23.03.2012р. стосовно направлення на навчання за державним замовленням. Заявнику роз'яснено п.3 Порядку формування, для державних потреб і контролю за їх виконанням, державне замовлення у напрямку підготовки фахівців. Крім того, ст.56 Закону України «Про вищу освіту». Заявнику направлено Наказ головного управління від 01.06.2009р. «Про затвердження положення про порядок проведення професійного відбору з видачі рекомендацій для вступу до вищих навчальних закладів, які готують фахівців - юристів за державним замовленням» та Наказ від 02.07.2010р. за №136/11-о «Про затвердження складу комісії з видачі рекомендацій для вступу до вищих навчальних закладів України, які готують фахівців - юристів за державним замовленням».

- 12.04.2012р. стосовно надання копії Положення про порядок проведення відбору кандидатів для видачі рекомендацій для вступу до вищих навчальних закладів.

- 11.05.2012р. з Міністерства юстиції України надійшов запит про надання медичної довідки 133/0, в зв'язку з не проходженням спеціальної перевірки. 11.05.2012р. вказану медичну довідку направлено листом з повідомленням. 15.05.2012р. до Головного управління повернулося поштове повідомлення з відміткою про отримання листа заявницею.

2 запита надійшло на розгляд до сектору правової роботи, правової освіти та обліку законодавства 16.03.2012р. направлено роз'яснення на запит про надання інформації щодо відкриття центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області та дату проведення конкурсу та укладення з ними контрактів та створення відповідних реєстрів. Відповідь було надано 16.03.2012р. з відповідним роз'ясненням. Згідно до ст..16 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», підпункту 2 п.1 Прикінцевих та перехідних положень до 1 січня 2013року при головному управлінні буде створено Центр з надання безоплатної вторинної допомоги. Також додатково повідомили, що на веб - сайті головного управління буде створена рубрика «безоплатна правова допомога», в якій розміщуватимуться нормативні документи та оперативна інформація з цього питання. Запит від 27.09.2012р. стосовно надання роз'яснення, знаходиться на розгляді.

На розгляд сектору державної реєстрації юридичних осіб, легалізації об'єднань громадян направлено 4 запити: 3 запити стосовно надання інформації з єдиного державного реєстру друкованих ЗМІ та 1 запит від 04.07.2012р. про чисельність та фінансування всеукраїнських ветеранських організацій.

Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби 11.07.2012р. розгляну запит стосовно надання інформації про сплату коштів за подачу заяви на реєстрацію шлюбу та безпосередню реєстрацію шлюбу.

 

Станом на 01.10.2012р. по Миколаївській області відсутні випадки оскарження особами відповідей на інформаційні запити, які подавались до Головного управління юстиції у Миколаївській області та територіальних управлінь юстиції в порядку Закону України „Про доступ до публічної інформації".

Разом з цим в 2012р. мали місце 3 випадки оскарження в судовому порядку відповідей на інформаційні запити, що подавались громадянами до територіальних органів державної виконавчої служби в порядку Закону України „Про доступ до публічної інформації".

1) Так, 04.01.2012р. громадянином було подано інформаційний запит до Центрального відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції стосовно надання заявнику належним чином засвідчених копій матеріалів виконавчого провадження, по якому заявник є боржником. У відповіді, наданій Центральним ВДВС ММУЮ на інформаційний запит було зазначено, що оскільки у відділу ДВС відсутня технічна можливість виготовити копії матеріалів виконавчого провадження, заявник, як сторона виконавчого провадження, має право ознайомитись з матеріалами виконавчого провадження та зняти з нього фотокопії безпосередньо в приміщенні відділу ДВС. Запитувач звернувся до суду з адміністративним позовом щодо визнання таких дій неправомірними.

За наслідками розгляду справи, 19.03.2012р. Миколаївським окружним адміністративним судом було прийнято постанову, якою позов задоволено частково - визнано протиправними дії Центрального ВДВС ММУЮ, зобов'язано відділ ДВС надати позивачу копії запитуваних матеріалів. Необхідно зазначити, що в мотивувальній частині постанови суду від 19.03.2012р. було вказано на те, що в діях посадових осіб відділу ДВС відсутні порушення Закону України „Про доступ до публічної інформації", оскільки документи виконавчого провадження не відносяться до переліку видів Публічної інформації, розпорядником якої є Державна виконавча служба України. В той же час, суд вказав на наявність порушень безпосередньо ст. 31 Закону України „Про виконавче провадження", яка покладає на державного виконавця обов'язок доводити до відома сторін зміст документів виконавчого провадження шляхом їх надіслання сторонам.

Постанова суду в законну силу не вступила та була оскаржена в апеляційному порядку у встановлені законом строки. На даний час відомості про прийняття апеляційної скарги до розгляду з Одеського апеляційного адміністративного суду не надходили.

 

2) 04.01.2012р. громадянином було подано інформаційний запит до Центрального відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції стосовно надання заявнику інформації про вчинення виконавчих дій посадовими особами відділу ДВС. Відповідь на вказаний запит також була оскаржена заявником в судовому порядку.

За наслідками розгляду справи, 23.03.2012р. Миколаївським окружним адміністративним судом було прийнято постанову, якою позов задоволено - визнано протиправними дії Центрального ВДВС ММУЮ щодо надання неповної інформації на запит, зобов'язано відділ ДВС надати відповідну інформацію заявнику в 5-денний строк. В мотивувальній частині постанови суду було вказано на наявність порушень відділом ДВС положень Закону України „Про доступ до публічної інформації".

Постанова суду в законну силу не вступила та була оскаржена в апеляційному порядку у встановлені законом строки. На даний час відомості про прийняття апеляційної скарги до розгляду з Одеського апеляційного адміністративного суду не надходили.

 

3) 13.04.2012р. громадянин звернувся із запитом до Центрального відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції з проханням надати йому засвідчені копії матеріалів всіх виконавчих проваджень, відкритих у відділі ДВС відносно заявника. Відділ ДВС розглянув вказаний запит та надав заявнику інформацію, що відносно нього у відділі па виконанні перебуває 1 виконавче провадження, щодо надання копій його матеріалів - то заявник має право з'явитись до відділу ДВС та зняти копії з матеріалів виконавчого провадження. Відповідь на вказаний запит оскаржена в судовому порядку.

За наслідками розгляду справи 19.06.2012р. Миколаївським окружним адміністративним судом прийнято рішення про відмову в задоволенні адміністративного позову. Дії державного виконавця визнано законними, крім того в мотивувальній частині постанови суду було вказано на те, що в діях посадових осіб відділу ДВС відсутні порушення Закону України „Про доступ до публічної інформації", оскільки документи виконавчого провадження не відносяться до переліку видів публічної інформації, розпорядником якої є Державна виконавча служба України.

 

Розгляд вказаних справ тримається на контролі в Головному управлінні юстиції у Миколаївській області.

 

 

28.09.2012р.


Малахова О.А.

47-62-37